Gramatyka języka angielskiego

Gramatyka języka angielskiego

Nauka gramatyki może okazać się bardzo mozolnym zajęciem. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak ją przedstawimy (mamy nadzieję, że znacie  już  nasze autorskie karty tutaj) oraz od tego, czy faktycznie nasz stan umysłu pozwoli na przyswojenie nowego materiału.

Warto pamiętać o tym, że  uczymy się szybciej, kiedy jesteśmy wypoczęci, dlatego tak ważne jest prowadzenie zrównoważonego trybu życia. Trzeba tu zwrócić uwagę, że nie chodzi tylko o uczniów, ale także o nauczycieli. My również uczymy lepiej i jesteśmy bardziej efektywni, jeżeli nasze umysły nie są przeciążone. Istnieje też druga strona medalu, materiał teoretyczny musi być bardzo dobrze porcjowany, tak by nie zabrakło nam czasu na praktykę.

Z tego względu dzielimy się naszymi zasobami, które zostały przetestowane w klasach na żywych organizmach i bardo dobrze się sprawdziły. Wiemy, że  mniej znaczy więcej, dlatego też zapraszamy Was do omawiania razem z nami krótkich lekcji.

Karty odpowiednie do przyswajania podstawowych i średnio zaawansowanych zagadnień języka angielskiego. Sprawdzą się w samodzielnej nauce, jak i w szkole.

Oto tabelka zawierająca wszystkie czasy w języku angielskim:

Oto nasza lista zagadnień gramatycznych z języka angielskiego, która stale będzie się powiększać.

CZASY W JĘZYKU ANGIELSKIM:

Powtórka z wszystkich czasów języka angielskiego:

Present Simple (tutaj)

Present Simple – to be (tutaj)

Can (tutaj)

Have got, has got (tutaj)

Present Continuous (tutaj)

There is, there are (tutaj)

Past Simple – to be (tutaj)

Past Simple – czasowniki regularne (tutaj)

Past Simple – czasowniki nieregularne (tutaj)

Wyrażanie przyszłości:

Future Simple (tutaj)

STRONA BIERNA: