Nieregularne czasowniki z języka angielskiego

Nieregularne czasowniki z języka angielskiego

„Kali jeść, Kali pić” – któż tego nie słyszał? I któż tego nie zrozumiał? No właśnie. Ta wypowiedź to dowód na to, że wystarczy znać najprostsze słowa, aby móc się komunikować, a komunikacja ta jest możliwa także bez właściwej odmiany.  

Jaki z niego wniosek? Taki, że warto znać przede wszystkim czasowniki, gdyż to one służą do wyrażania czynności, a tym samym przekazują najwięcej informacji.  

Z tego względu, że czasowniki są tak ważne, przygotowaliśmy dla Was listy z czasownikami i ich formami, które mogą posłużyć Wam na lata. W tworzeniu tych zestawów oparliśmy się na systemie wyrazów podobnych i ich dźwiękach, gdyż to o to chodzi, aby nie tylko wiedzieć, jak się pisze dane słowo, ale przede wszystkich wiedzieć, jak się je wymawia. Z pewnością już wiecie, że dla nas mówienie jest bardzo ważne, dlatego też stworzyliśmy nagrania podstawowe (tutaj), jak i nagrania zawierające zdecydowanie bogatsze słownictwo.

Niech one wraz listą odmienionych czasowników i dołączonymi do nich fiszkami posłużą Wam  w stawaniu się zaawansowanymi użytkownikami języka angielskiego 🙂

Myślcie, mówicie po angielsku i bądźcie kreatywni!