Czasownik „mieć” – „have” i „have got”

Czasownik „mieć” – „have” i „have got”

Do najważniejszych czasowników, poza oczywiście, czasownikiem „być”, o którym możecie poczytać tutaj (link), jest zaliczany czasownik „mieć”.  Bez względu na język, którego się uczymy, warto te słówka znać  i właściwie używać w każdym czasie gramatycznym.

Po pierwsze, jeżeli chodzi o język angielski, warto na samym początku zauważyć różnicę pomiędzy amerykańskim a brytyjskim angielskim: 

Odmiana czasownika mieć „have” w amerykańskim angielskim

Odmiana czasownika mieć „have got” w brytyjskim angielski

Jak można z łatwością zauważyć, inaczej buduje się wszystkie typy zdań: pozytywne, negatywne, a także pytania. Jednakże trzeba podkreślić, że w szkolnictwie polskim powszechniejsze jest używanie wersji brytyjskiej, a struktury zza oceanu są tylko prezentowane.

Zachęcamy do posłuchania odmiany czasownika „have”:

Odmiana czasownika „have got”

Karty pracy „have got”

Są przydatnymi narzędziami do samodzielnej nauki, ale i mogą służyć jako materiały pomocnicze w klasie. 

Nieocenioną pomocą w nauce czasownika „mieć” są niezastąpione karty Speaking Helper.  To materiał, dzięki któremu można wyćwiczyć strukturę „have got”, a uczeń ma możliwość bawić się, pisząc wiele kreatywnych wyrażeń. Jest to idealne narzędzie dydaktyczne dla nauczyciela języka angielskiego, gdyż karty są zaprojektowane tak, aby służyły na lata. Produkty okażą się przydatne także w edukacji domowej i posłużą rodzicom oraz ich dzieciom do opanowania nawet najbardziej zawiłych zagadnień gramatycznych poprzez wspólną zabawę. Karty można zakupić w naszym sklepie (tutaj)