Ogólnopolski projekt Slow Teaching

Ogólnopolski projekt Slow Teaching

Z wielkim entuzjazmem pragniemy Was zachęcić do wzięcia udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu „Slow teaching”, którego głównym celem jest podnoszenie jakości nauczania języków obcych w szkołach publicznych i prywatnych.

Projekt zakłada aktywizowanie uczniów na zajęciach języka obcego, stąd nacisk na poszerzanie słownictwa, ale także nabywanie praktycznych umiejętności, takich jak mówienie.

Pragniemy zachęcić nauczycieli języków obcych, aby stosowali nawet te proste, dość często zapomnienie metody nauczania, takie jak na przykład nauka słówek za pomocą fiszek. Dzięki temu wdrożymy uczniów do odpowiedzialności za własną edukację oraz pobudzimy ich do systematycznego rozwijania pamięci długoterminowej. Za sprawą tego projektu uczniowie uporządkują wiedzę oraz słownictwo, rozbudzą kreatywność, a także zaczną swobodnie mówić i myśleć w języku obcym.

Nauczyciel natomiast, poprzez zastosowanie podejścia „Slow teaching”, będzie mógł rozwijać swoje umiejętności dydaktyczne, wykorzystując ogólnodostępne materiały w celu doskonalenia własnego  warsztatu pracy, a tym samym stopniowo zadbać również o swój dobrostan. Pragniemy więc zachęcić nauczycieli do skorzystania z narzędzi dydaktycznych opracowanych przez zespół Langero, do  swobodnego wykorzystywania nowoczesnej technologii i łączenia jej z prostymi i sprawdzonymi w praktyce metodami nauczania.

Pamiętajmy o tym, że niezależnie od tego, ile czasu poświęcimy na przygotowanie się do lekcji, sukcesem jest to, czy jesteśmy na tej lekcji obecni. Najważniejsza jest przecież uważność nauczyciela na zajęciach, gdyż dzięki temu uczeń będzie czuł się ważny. Dlatego gorąco Was zachęcamy, abyście stali się przewodnikami dla swoich uczniów. Przewodnikami we wspólnych podróżach językowych, nie w trakcie nudnych, typowych lekcji, lecz podczas organizowanych przez Was warsztatów. Wówczas dzięki Wam i podejściu „Slow teaching” uczniowie rozwiną swoje skrzydła. 

Drogi Nauczycielu, za sprawą naszych pomocy dydaktycznych zyskasz czas i zachowasz energię, którą poświęciłbyś na przygotowanie lekcji, a dzięki temu będziesz gotowy do oddania uczniom nie tylko swej uważności, ale i serca.

Slow teaching w językach obcych

Zapraszamy do zapoznania się z darmowymi fiszkami z języka:

angielskiego

niemieckiego

francuskiego

Zapoznaj się z Regulaminem i zgłoś się do Projektu:

Do II Edycji Projektu można się zgłaszać do 15 maja 2024 r. 🙂

Służymy opieką metodyczną i wsparciem w realizacji projektu, z tego też względu zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Wyruszmy w tę podróż razem!

Zespół Langero