10 Wrz Slow teaching po angielsku
Doskonale znamy pojęcia „slow food” czy też „slow fashion”, których celem jest wykorzystywanie jak najlepiej naturalnych produktów i funkcjonowanie w zgodzie i w przyjaźni z naturą.
Podobnie w nauczaniu można zastosować wersję slow, kiedy nauczyciel skupia się na naturalnym procesie nauczania, nie przyśpieszając go, dba o to, aby uczeń na zajęciach był obecny i pełny zaangażowania. Z tą myślą tworzymy produkty, które będę aktywizować podopiecznych.
W tym miejscu znajdziecie najważniejsze linki do poszczególnych tematów, w których można wykorzystać poniższe linki, fiszki oraz materiały audio.
Obserwujcie tę stronę, gdyż stopniowo lista będzie uzupełniana. Natomiast już teraz umieszczamy po 5 przykładów zagadnień, które można wykorzystać również, przystępując do ogólnopolskiego projektu „Slow teaching” (więcej informacji tutaj).
Slow Teaching dla najmłodszych
To kolorowe karty, które można wykorzystać już w pracy z dziećmi od 3 roku życia nawet do III klasy szkoły podstawowej:
Dodatkowe materiały:
Slow Teaching dla starszaków
(polecane dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i nie tylko)
- 15 w 1 – tutaj znajdziecie 15 najważniejszych tematów i związane z nimi materiały
- Przeciwstawne rzeczowniki
- Przeciwstawne przymiotniki cz. I-III
- Przeciwstawne przymiotniki cz. IV-VI
- Czasownik „to be”
i wiele innych dostępnych na blogu w zakładce język angielski.
Dodatkowe materiały
Dodatkowo można również wykorzystać karty Speaking Helper, dzięki którym angielska gramatyka stanie się błahostką. Natomiast dla uczniów klas VI i VII, którzy chcą rozbudować swoje słownictwo, polecamy zapoznanie się z „(Nie)ziemskimi przygodami Ciekawskiego”.
Nauczycielu, wyrażając chęć przystąpienia do projektu, będziesz miał możliwość udoskonalenia swojego warsztatu pracy i w tym roku szkolnym zobaczysz, jak kreatywnie mogą uczyć się Twoi uczniowie.
Przyłącz się do projektu! Wyruszmy w tę podróż razem!