Slow teaching po angielsku

Slow teaching po angielsku

Doskonale znamy pojęcia „slow food” czy też „slow fashion”, których celem jest wykorzystywanie jak najlepiej naturalnych produktów i funkcjonowanie w zgodzie i w przyjaźni z naturą.

Podobnie w nauczaniu można zastosować wersję slow, kiedy nauczyciel skupia się na naturalnym procesie nauczania, nie przyśpieszając go, dba o to, aby uczeń na zajęciach był obecny i pełny zaangażowania. Z tą myślą tworzymy produkty, które będę aktywizować podopiecznych.

W tym miejscu znajdziecie najważniejsze linki do poszczególnych tematów, w których można wykorzystać poniższe linki, fiszki oraz materiały audio.

Obserwujcie tę stronę, gdyż stopniowo lista będzie uzupełniana.  Natomiast już teraz umieszczamy po 5 przykładów zagadnień, które można wykorzystać  również, przystępując do ogólnopolskiego projektu „Slow teaching” (więcej informacji tutaj).

Slow Teaching dla najmłodszych

To kolorowe karty, które można wykorzystać już w pracy z dziećmi od 3 roku życia nawet do III klasy szkoły podstawowej:

 1. Rodzina i inni
 2. Zwierzęta
 3. Jedzenie
 4. Liczebniki
 5. Godziny
 6. Dni tygodnia, miesiące

Dodatkowe materiały:

Liczby

English Alphabet

Warm-up

Mini Speaking Helper

Slow Teaching dla starszaków

(polecane dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i nie tylko)

 1. 15 w 1 – tutaj znajdziecie 15 najważniejszych tematów i związane z nimi materiały
 2. Przeciwstawne rzeczowniki
 3. Przeciwstawne przymiotniki cz. I-III
 4. Przeciwstawne przymiotniki cz. IV-VI
 5. Czasownik „to be”

i wiele innych dostępnych na blogu w zakładce język angielski.

Dodatkowe materiały

Dodatkowo można również wykorzystać karty Speaking Helper, dzięki którym angielska gramatyka stanie się błahostką. Natomiast dla uczniów klas VI i VII, którzy chcą rozbudować swoje słownictwo, polecamy zapoznanie się z „(Nie)ziemskimi przygodami Ciekawskiego”.

Nauczycielu, wyrażając chęć przystąpienia do projektu, będziesz miał możliwość udoskonalenia swojego warsztatu pracy i w tym roku szkolnym zobaczysz, jak kreatywnie mogą uczyć się Twoi uczniowie.

Przyłącz się do projektu! Wyruszmy w tę podróż razem!