Kalendarz klasowy

Kalendarz klasowy

Grudzień za pasem, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Dzięki klasowemu  kalendarzowi adwentowemu kroki kierowane w stronę Świąt mogą być naprawdę wielkie.

Oto nasza propozycja.

Przygotowujemy 24 kieszonki, które naklejamy na duży arkusz papieru. Codziennie – jako wychowawcy lub nauczyciele – będziemy uzupełniać je kolejnymi wyzwaniami.  

Od nas zależy, czy treść zadań będzie bardziej dotyczyła języka czy postaw/zachowania.  Można zadbać o różnorodność i przeplatać polecenia – w jeden dzień zaproponować np. wyszukanie znaczenia jakiegoś słowa w słowniku, a w kolejny pomoc starszej osobie czy inny dobry uczynek.

Zadania mogą być kierowane do całej klasy, ale mogą też dotyczyć pojedynczych osób wyłanianych drogą losowania. Można umówić się też tak, że wylosowany uczeń jest zobowiązany do wykonania polecenia, a pozostali mogą, ale nie muszą realizować wyzwania.

W tym roku pierwszy dzień adwentu przypada w niedzielę (1.12.), zatem już w piątek dobrze mieć przygotowany kalendarz i pierwsze zadanie. Od nas zależy charakter poleceń. Można pytać o tradycje, można prosić o wyszukiwanie cytatów w lekturach lub innych książkach, można też skorzystać z podpowiedzi zawartych tutaj i  zachęcić do bycia życzliwym dla innych.

Propozycji jest sporo, więc do dzieła!