Ciekawski

Ciekawski

Wyrusz z nami w językową podróż!

Uwaga, uwaga! To już pewne!

Niebawem na naszej planecie wyląduje przesympatyczny ufoludek o imieniu Ciekawski! Przyleci prosto z Umba-Lumby, by zabrać Was w językową podróż. Nie ma więc czasu do stracenia, trzeba wykorzystać rozdawane przez nas bilety i razem z bohaterem naszej nowej książki przeżyć lingwistyczną przygodę.

Ciekawski po nieplanowanym lądowaniu na Ziemi decyduje się zwiedzić planetę, ponieważ wrodzona ciekawość[1] nie pozwala mu postąpić inaczej. Czytelnik wraz z bohaterem poznaje różne dziedziny ludzkiego życia i związane z nimi słownictwo. Bywa więc w sklepie spożywczym, w zoo czy w wiejskim gospodarstwie i przeżywając z ufoludkiem rozmaite przygody, utrwala angielskie słówka  oraz konstrukcje zdaniowe.

Pod każdym rozdziałem, który tworzy tematyczną całość, znajdują się dotyczące go pytania i zadania.  By ułatwić, a także urozmaicić naukę, każdy rozdział został przez nas dodatkowo wzbogacony o związane z nim  treściowo fiszki. To właśnie wspomniane bilety, dzięki którym podróż staje się bardziej dostępna i przyjemniejsza, a jej cel jest w zasięgu każdego, nawet początkującego odkrywcy.

Dzięki fiszkom można bowiem ćwiczyć znajomość słówek poprzez powtarzanie i utrwalanie ich po przeczytaniu fragmentu książki. Można także od nich zacząć i najpierw poznać wyrazy, a potem przeczytać tekst. Wówczas treść danego rozdziału stanie się bardziej przystępna, a wyszukiwanie nowych słówek może okazać się naprawdę fascynujące.

Młodsi czytelnicy mogą poznawać przygody Ciekawskiego w języku polskim i dzięki fiszkom zastępować tylko niektóre słowa angielskimi odpowiednikami.

Każdego, bez względu na wiek, zachęcamy natomiast do skorzystania z plików audio dostępnych tutaj.  To one umożliwiają osłuchanie się z treścią rozdziałów i utrwalenie poprawnej wymowy.

Natomiast by umożliwić czytelnikom utrwalenie również konstrukcji gramatycznych, stworzyliśmy pakiet fiszek oraz nagrań z zastosowanymi w książce wyrazami w czasie przeszłym.

Zatem tak wyposażeni, a także zaopatrzeni w bilety dla początkujących lub zaawansowanych podróżników możecie śmiało wyruszyć w drogę z Ciekawskim i pozwolić mu poprowadzić się językowymi szlakami.

Słownictwo:

Przykładowe nagrania audio:


[1] Tak, imię bohatera nie jest przypadkowe, ale co ważne, pozbawione zostaje pejoratywnego zabawienia, ponieważ nasz Ciekawski nie jest wścibskim, lecz ciekawym świata stworkiem.