Liczebniki angielskie raz-dwa utrwalone

Liczebniki angielskie raz-dwa utrwalone

Liczebniki to chyba  jedne z najprostszych, a już na pewno jedne z najpotrzebniejszych słówek. Dlatego też od najmłodszych lat warto z dziećmi usprawniać procesy myślowe, wykorzystując  podstawowe  zadania matematyczne oparte na dodawaniu i odejmowaniu. Każdemu łatwo  zapamiętać, że:

dodać  to plus

odjąć to minus

jest/ równa się to  is/equals.

PLIK do pobrania „Liczebniki po angielsku”

Natomiast aby nauczyć dzieci liczyć,  warto sięgnąć po  kilka różnych rozwiązań.

1) Polecamy poniższe filmiki, dzięki którym uczniowie osłuchają się z poprawną wymową i utrwalą właściwy akcent. 

2) Warto, aby podopieczni opanowali wymienianie liczb według przykładu:

3) W celu utrwalenia pisowni młodsi uczniowie mogą przepisać dane słowo tyle razy, ile zmieści się w linijce. Nic nie szkodzi, że zajmie im to odrobinę czasu, będzie to z pewnością owocny czas.

4) Kiedy przyjdzie czas na ćwiczenia wymowy, można skorzystać z prostej zabawy. Nauczyciel będzie klaskał dowolną ilość razy, a uczniowie liczyć, ile razy usłyszeli dźwięk. Takie zadanie podopieczni  mogą także wykonać w parach. Będzie to również rozwijać  ich koncentrację i percepcję słuchową.

5) Inna zabawa, w której uczniowie z pewnością chętnie wezmą udział to gra w memory. 

FISZKI:

6) Warto też wykorzystać powszechnie lubiane kodowanie. Kodujemy więc działania matematyczne, a fiszki ze słowami tym razem zastosujemy do tworzenia równania. Uczeń ma za zadanie podstawić odpowiednie liczby i znaki, a następnie określić, czy równanie jest poprawne, czy nie. Jeśli okaże się  błędne, powinien je poprawić.

7) Fiszki można wykorzystać w jeszcze inny sposób. Uczniowie losują jedną z nich (można użyć wszystkich fiszek zarówno tych z liczbami, jak i ze słowami), a następnie mają za zadanie napisać w zeszytach takie równanie, którego  wynikiem będzie liczba znajdująca się na wylosowanej karcie.

8) Do ćwiczenia mówienia i słuchania polecamy także karty MINI HELPER 1A. Plik można pobrać i w dowolnej chwili wykorzystać na lekcji na przykład  jako przerywnik. Ponadto wraz z kartami Speaking Helper można tworzyć nieskończenie wiele zagadek matematycznych, dzięki czemu podopieczni  nauczą się  nie tylko odpowiadać na pytania, ale także je zadawać.

Jeżeli na lekcjach  zaczniemy stopniowo wprowadzać matematykę, uczniowie będą coraz sprawniej wykonywać obliczenia w języku ojczystym i obcym, a także rozwijać logiczne myślenie, nie wspominając już o kompetencjach językowych.