Angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci

Często szukamy najlepszych metod, aby pomóc dziecku w nauce. Trudno znaleźć jedną idealną, wręcz dość często jest to niemożliwe. Warto korzystać z kilku różnych sposobów, ponieważ wówczas  zachęcamy ucznia do używania wszystkich zmysłów, dzięki czemu proces przyswajania wiedzy może być bardziej efektywny.

Angielski w piosenkach

Dzieci są słuchowcami. Dzięki słuchowi poznają język ojczysty. Tak samo powinno być z nauką pierwszego języka obcego. Najważniejsze, aby najpierw miały szansę każdego dnia osłuchiwać się z jego brzmieniem. Oto dwa popularne kanały, których używamy w nauczaniu języka angielskiego.  Tam znajdziecie wiele prostych melodii.

SUPER SIMPLE SONGS

THE SINGING WALRUS

Jednak warto też wspomnieć kanał YT Langero, na którym znajdziecie wiele krótkich filmików służących rozbudowaniu słownictwa.

LANGERO

Angielski i karty pracy

Im więcej zmysłów jest wykorzystywanych w procesie nauki, tym lepiej. Dlatego poza słuchem zachęcamy do ćwiczenia wzroku i kinestetyki, chociażby poprzez uzupełniania kart pracy.

TWINKL – to miejsce, gdzie znajdziecie wiele kart pracy zarówno do języka angielskiego, jak i innych przedmiotów. Karty można rozwiązywać z uczniami w różnym wieku-  od przedszkola do klasy VIII szkoły podstawowej.

Natomiast do nauki języków polecamy również nasze pomoce dydaktyczne i inne karty pracy dostępne na blogu.

Angielski w aplikacjach

Kolejną aktywnością godną uwagi są aplikacje. Obecnie mamy szeroki wybór, jednak chcielibyśmy polecić te darmowe,  które są zarazem najpowszechniejsze w nauce wszystkich przedmiotów w polskich szkołach. Należą do nich:

LEARNINGAPPS – idealne narzędzie do indywidualnych powtórek z szerokiej gamy przedmiotów,

QUIZIZZ – aplikacja umożliwiające grywalizację wielu uczestników oraz służąca jako narzędzie do sprawdzania wiedzy, również stosowana w wielu dziedzinach edukacji.

Warto również zauważyć, że w obu aplikacjach jest możliwość tworzenia testów i zadań przez zalogowanych użytkowników.

Angielski w książkach

Jest wiele ciekawych i prostych książek dla najmłodszych. Chociaż w tej chwili u nas możecie dostać książkę pt. „(Nie)ziemskie przygody Ciekawskiego” przeznaczoną dla średniozaawansowanych, to gorąco polecamy książki dla tych, którzy dopiero zaczynają się uczyć. Oto kilka intrygujących propozycji:

„Hop on Pop” autorstwa Dr. Seuss. Jest to niezwykła pozycja, dzięki której najmłodsi zobaczą, jak można bawić się słowem i rymami.

„Brown Bear, Brown Bear, what do you see?” napisana przez Erica Carla przedstawia świat kolorów, proste czynności oraz zwierzęta, jakie możemy zauważyć dookoła.

To początek naszych rekomendacji.  Zaczynamy od kilku wybranych pozycji zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”.  

Powodzenia w nauce 🙂